Cherry Framework - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: None
ja: なし

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Center
ja: 中央

en: Post content
ja: 投稿コンテンツ

en: Date
ja: 日付

en: Primary color
ja: 原色

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Background
ja: 背景

en: Link color
ja: リンク色

en: Message
ja: メッセージ

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Enabled
ja: 有効

en: Disabled
ja: 無効

en: Slider
ja: スライダー

en: Post
ja: 投稿

en: Meta
ja: メタ

en: Pagination
ja: ページネーション

en: Content
ja: コンテンツ

en: Inherit
ja: 継承

en: Style
ja: スタイル

en: Auto
ja: 自動

en: Border style
ja: 境界線のスタイル

en: Border color
ja: 枠線色

en: Category
ja: カテゴリ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Size
ja: サイズ

en: Documentation
ja: ドキュメンテーション

en: Menu
ja: メニュー
